Başvuru Yap

ÖYAÇ-Öksüz, Yetim ve Asker Çocuğu Yardımı

* Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ) ; 2022 sayılı Kanun kapsamından 18 yaşından küçük engelli çocuğu için aylık alan bir hak sahibi varsa, ÖYAÇ kapsamında 2022 sayılı Kanun kapsamındaki 18 yaşından küçük engelli çocuğu için yardım alamaz.
* 2022 sayılı Kanun kapsamındaki aylıklardan yararlanmayan hanedeki diğer çocuklar (öksüz veya yetim olanlar) için ÖYAÇ programına başvuru yapılabilmektedir.

Başvurmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu başvuru sonucu vakfımızca değerlendirilecek, gerektiğinde ev ziyareti yapılacaktır. Engelli aylığı ve Engelli yakını aylığı için ilk defa başvuran vatandaşlarımız hastaneye sevk için vakfımıza müracaatları gerekmektedir.

Sorgu İzni ve Başvuru Onayı

Sorgu İzninin Tam Metni için tıklayınız...
* Gerekli durumlarda sizinle iletişim kurabilmemiz için lütfen geçerli bir iletişim numarası giriniz. Geçersiz veya başkası adına kayıtlı bir iletişim numarası yazılması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.


Başka bir ilçede ikamet ediyorsanız o ilçenin Sosyal Yardımlaşma Vakfına başvuru yapmanız gerekir.


Başvuru formunda alınan bilgiler sadece gerekli durumlarda iletişim kurmak ya da bilgilendirmek için kullanılacaktır. Bu bilgiler hiçbir suretle 3. taraflarla paylaşılmayacaktır.